AutoStop

To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Przenosiny forum!:) Od dzisiaj to forum na wielotematyce zostanie jedynie naszym archiwum- nie będą mogli się już rejestrować nowi użytkownicy, czytać wypowiedzi będą mogły także osoby nie zalogowane, nie będzie można tworzyć nowych tematów, wątków i odpowiadać na nie. Adres nowego forum na naszym serwerze- brak reklam i pełna kontrola nad tym co się tam dzieje oraz z fajniejszą nazwą jest pod adresem: www.autostopik.pl Zapraszam wszystkich do rejestracji na naszym nowym forum- wszystkie tematy przeniosłem więc od razu możecie je kontynuować. Jeśli tylko macie ochotę to adres naszego forum możecie jak najbardziej rozreklamowywać wśród znajomych :) NOWE FORUM: www.autostopik.pl

#1 2010-03-08 19:45:27

aria

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-02-10
Posty: 42
Punktów :   

tybetanscy bohaterowie

hej.
w dniu 10 marca obchodzimy dzień solidarności z Tybetem
akcja dotyczy całej Polski.

wszystkich autostopowiczy ze Szczecina zapraszam w środę do brania udziału w happeningu.
start 12.00, deptak Bogusława

oraz w piątek na 14.30 do klubu retro, gdzie będzie pokaz filmów Poza strachem” i „Przełamać mur cenzury”, oraz wystawa

W miedzy czasie będzie trwał konkurs, każda osoba która przyjdzie na wystawę może wrzucić kupon konkursowy a w niedziele będą wyniki

wystawa trwa
Środa – godz. 14:00 otwarcie wystawy w budynku Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, przy ulicy Piastów 42 (na parterze)
czwartek od 8 do 19
Piątek – godz. 14:00 wystawa zostaje przeniesiona na ulicę Małkowskiego 28 do Pub „Retro”

Offline

 

#2 2010-03-08 20:36:29

 imbra

Użytkownik

6856483
Skąd: Wro
Zarejestrowany: 2010-02-13
Posty: 82
Punktów :   

Re: tybetanscy bohaterowie

Hej!
Wiecie czy coś w związku z tematem będzie się działo we Wro?

Offline

 

#3 2010-03-08 20:41:10

 weron

Moderator

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-02-08
Posty: 64
Punktów :   

Re: tybetanscy bohaterowie

a ja mam pytanie, czysto z ciekawości - co to da?

Offline

 

#4 2010-03-08 20:45:30

 David Tramp

Administrator

6997888
Skąd: Zagan
Zarejestrowany: 2009-11-13
Posty: 90
Punktów :   

Re: tybetanscy bohaterowie

nic, zwykle pozerstwo

kraje nie chcą działać na rzecz Tybetu za bardzo boja się Chin


I want out---to live my life and to be free

Offline

 

#5 2010-03-08 22:32:13

 imbra

Użytkownik

6856483
Skąd: Wro
Zarejestrowany: 2010-02-13
Posty: 82
Punktów :   

Re: tybetanscy bohaterowie

Da chociażby tyle, że będę miała świadomość, że COKOLWIEK zrobiłam. Pod koniec lutego TVP3 Wrocław wyemitowało dokument na temat Tybetańczyka, który większość swojego życia spędził w chińskim więzieniu. Tam jest tak, że jak się opowiesz po stronie 'chińskiej' skracając ci wyrok lub traktują lepiej. On nie wyrzekł się  buddyzmu. Spędził w warunkach łamiących psychikę najtwardszym kilkadziesiąt lat. Do dziś mieszka w Indiach, nie może przecież wrócić do swojej ukochanej ojczyzny. To był jedyny dokument, na którym moja empatia sięgnęła zenitu. Następnego dnia zadzwoniłam do Amnesty International.
Reasumując, dawanie kasy to jedno, a głośne powiedzenie, że coś jest nie tak (i to już od tylu lat!!!) to drugie. I nic nie wiąże się tutaj z pozerstwem. Pozerstwem jest noszenie lanserskich koszulek z napisem FREE TIBET bo fajnie wyglądają.

Offline

 

#6 2010-03-08 22:45:10

 weron

Moderator

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-02-08
Posty: 64
Punktów :   

Re: tybetanscy bohaterowie

Ale w jaki sposób ma to bezpośrednio wpłynąć na życie uciśnionych Tybetańczyków, gdzieś tam daleko na Wschodzie? Jestem ciekaw.

Offline

 

#7 2010-03-08 22:58:21

 imbra

Użytkownik

6856483
Skąd: Wro
Zarejestrowany: 2010-02-13
Posty: 82
Punktów :   

Re: tybetanscy bohaterowie

Każdy przełom zaczyna się od jednostki. Im więcej jednostek tym większa szansa na udaną zmianę. Takie akcje mają na celu popularyzację tematu.
Ale, ale... To jest forum autostopowo-podróżnicze i nie zamierzam tutaj nikogo nawracać. Peace&love!!!
PS Ponawiam pytanie o akcję Wrocławską

Offline

 

#8 2010-03-08 23:07:06

 David Tramp

Administrator

6997888
Skąd: Zagan
Zarejestrowany: 2009-11-13
Posty: 90
Punktów :   

Re: tybetanscy bohaterowie

niestety nastały takie czasy ze trzeba gunem działać żeby coś tam zmienić, a nikt Chinom nie podskoczy bo tam jest tania siła robocza i fakt jest taki ze po IO ciszej się zrobiło o Tybecie

czytałem kiedyś historie Tybetu która opowiadał obecny Dalajlama i oni wcale nie byli tacy Peace&Love

Jednak podziękuje  nie biorę udziału w takich akcjach


I want out---to live my life and to be free

Offline

 

#9 2010-03-09 22:33:36

 Rudzielec

Użytkownik

Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2010-02-10
Posty: 27
Punktów :   
WWW

Re: tybetanscy bohaterowie

Jeśli ktoś jest z okolic Trójmiasta, lub będzie tu przebywał jutro to zapraszam o 16 pod ambasadę Chin w Gdańsku. Później na wydziale historii UG jest pokaz filmu oraz opowieści podróżników z Tybetu.


"Za 20 lat będziesz bardziej żałował tego,czego nie zrobiłeś niż tego, co zrobiłeś... Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj"

...bo życie jest magią.

Offline

 

#10 2010-03-12 10:26:31

aria

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-02-10
Posty: 42
Punktów :   

Re: tybetanscy bohaterowie

to to tyle, ze ludzie zaczyna zastanawiać się nad tym problemem.

podczas akcji niby ludzie mieli podpisywać petycje o uwolnienie Rinpocze z wiezienia.
został  skazany na dożywocie to ze zakładał sierocińce i pomagał chorym ludziom, został uznany za jednostkę która ma za duży wpływ na Tybetańczyk, no ale u nas nie było tej petycji.

akcja moim zdaniem jest dobrym pomysłem, sama wcześniej nie wiedzialam ze sytuacja w Tybecie jest aż tak napięta.

aczkolwiek wiem ze słowa nic nie zmienia
wątpię aby fundacja inny świat mogla w jakiś sposób wpłynąć na rząd chin;p

Offline

 
<----Odwiedziło już Nas!! : ) Serdecznie zapraszam do rejestracji to nic nie kosztuje!! :)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.undiczat.pun.pl www.juniorzakrzow.pun.pl www.regatywat.pun.pl www.pedagogikaspecjalna2009.pun.pl www.pokemon-pbf-forum.pun.pl